avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 137 soluții astăzi
Forum Activitate Cristina Bodocean

Activitate Cristina Bodocean

Buna ziua Va rog ce știți despre bursa de merit ,copil cu media de 9,93 Cât se primește lunar ,in fiecare luna de școala ?Ma puteți ajuta cu un răspuns ,va rog .
Răspuns la discuția Taxa salubrizare
Tocmai m am uitat pe chitanta La bonificatie apare 0
Răspuns la discuția Taxa salubrizare
In ce conditii?Spunandu i ca nu locuim acolo DANSA DE LA TAXE SI IMPOZITE consultandu se cu secretarul Primariei de care apartinem au spus platiti jumatate din valoare taxei de salubrizare.Ok am platit Ca sa aflu ca anul acesta am si restanta de anul trecut .Am depus declaratie pe propria raspundere ca nu locuim acolo dar ne obliga sa platim integral taxa ,
E vreo lege care obliga chestia asta?Multumesc pt raspuns
Răspuns la discuția Taxa salubrizare
La Primaria de care apartine La doamna de la taxe si impozite
Buna ziua Sunt Bodocean Cristina din Rascruci Jud Cluj.In legatura cu taxa de salubrizare care o platesc la Primaria de care apartin .In urma cu doi ani am cumparat o casuta pe un teren concesionat ,i ar de un an am inceput s o modificam ,s o marim ,Inca nu ne au iesit actele/autorizatia de constructie .Pana aici e ok .NU STAM ACOLO NOI AVEM ACTELE DE IDENTITATE PE ALTA ADRESA [suntem luati in spatiu la socrii,pt ca la ei stam momentan].Dar Primaria de care apartinem ne obliga sa platim taxa de salubrizare integral chiar daca nu stam la casa care e in constructie si nu se ridica deseu deloc de la nr respectiv.Anul trecut au spus de la Primarie ca daca platim pe loc jumatate 170 de lei se pune ca si suma integrala,dat fiind ca nu locuim acolo.Ok Am platit pe loc suma respectiva .Ca sa aflu acum cand am fost sa platesc ca trebuie sa platesc restanta ,cei 170 ramasi de anul trecut care ...anul trecut erau anulati plus taxa de anul acesta .undeva la 5oo de lei .Intrebarea este E OBLIGATORIU sa platesc taxa de salubrizare integral daca nu se ridica nimic ,si nu stam la nr de casa respectiv?Multumesc frumos pt raspuns
Multumesc pt raspuns. Dar acum ce urmeaza ??sa astept sa treaca cat timp??Din Olanda oricum nici macar vreo scrisoare,ceva nu am primit .Totusi dupa toate astea imi pot recupera alocatia la copiii??mai au câțiva ani buni dat fiind ca au 3 ,respectiv 8 ani acum.
Buna ziua .Anul trecut din martie timp de 4 luni soțul a lucrat in Olanda legal .Cu acte in regula .Pâna aici e ok . L au intrebat daca avem copii .ca se poate sa si primim alocatie de acolo pt copiii ramasi in tară cu condiția ca mama (eu)sa fiu casnica .Sotul a fost de acord s a completat de catre Asistenta sociala un formular .toate bune si frumoase .A trecut un an jumatate ,nu am primit nimic .Ca sa primesc acasa o scrisoare de la Ajpis Cluj Decizie de suspendare a alocatie de stat pt copii.Motiv citez :Formular E411 Olanda Nici unul dintre parinți nu presteaza servici profesionale in Romania .Pe baza anchetei sociale se dispune suspendarea alocatie s.a.m.d.Cu ce dovada mi au suspendat taiat alocatia??Din Olanda nu am primit nimic .Ancheta sociala e doar pe hartie .Eu sunt In Romania ,soțul la fel se poate verifica .Cum imi pot recupera alocatia la copiii??Multumesc