avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 771 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters435092

Activitate ContSters435092

Discuție Copyright
Daca am trimis o carte cumparat in format pdf si am trimis altei persoane gratis o sa fiu amendat ca cica are copyright.Pot sa fiu dat in judecata???O sa mi afecteze cazierul pt aceea amenda???Nu am stiut de avertizare.Vreau raspunsuri repede va rog.
Răspuns la discuția Schimbarea semnăturii
Va multumesc pentru raspuns.
Răspuns la discuția Schimbarea semnăturii
In buletin a ramas semnatura pe care am uitat-o.Eu acum cand semnez fac alta semnatura,pentru ca am uitat cum arata semnatura din buletin.Deci nu este nicio problema?
Cand am facut 18 ani tatal meu mi a aratat cum sa fac o semnatura pentru buletin am semnat cum a spus el.Dar problema este alta,dupa am inceput sa semnez diferit.Acum am uitat semnatura aia din buletin si semnez diferit.Am semnat la bac,la angajare,la facultate diferit fata de cum era in buletin.Mi a spus cineva ca nu conteaza numai la institutii de drept si acelea sunt numai daca detin o proprietate?Daca este o problema cum o rezolv?Acum am 20 de ani pana la 22 de ani mai am destul pana sa schimb semnatura.
Discuție semnatura
Cand am facut 18 ani tatal meu mi a aratat cum sa fac o semnatura pentru buletin am semnat cum a spus el.Dar problema este alta,dupa am inceput sa semnez diferit.Acum am uitat semnatura aia din buletin si semnez diferit.Am semnat la bac,la angajare,la facultate diferit fata de cum era in buletin.Mi a spus cineva ca nu conteaza numai la institutii de drept si acelea sunt numai daca detin o proprietate?Daca este o problema cum o rezolv?Acum am 20 de ani pana la 22 de ani mai am destul pana sa schimb semnatura.