avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 166 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters438817

Activitate ContSters438817

Buna seara!. Dl Avocat, va scriu din hotarire" Ptr aceste motive, in numele legii hotareste: Admite actiunea formulata de reclamanta( subsemnata)........... dispune iesirea din indiviziune a partilor si atribuie imobilul reclamantei ( subsemnatei) obliga reclamantei suma de ......catre pirita cu titlu sulta.. Cu drept de apel de 30 de zile de la comunicare'" nu scrie in cit timp trebuie sai dau sulta. pirita refuza sa semneze un proces verbal intre mine si ea de primirea sulte. insista sai trimit sulta prin posta romana.
Buna ziua!
Daca pirita refuza sa vina sa primeasca sulta in localitatea unde locuiesc eu, pot sa apelez la un executor si dinsul sa ia legatura cu pirita?
In hotarirea judecatoreasca se spune ca "ambele parti au hotarit ca reclamanta sa ia casa." Acum vine si imi spune ca ma va da in judecata ca eu i-am promis ca vind casa si impart cu ea suma primita. Nu este adevarat ca eu i-am promis ceva. Neavind nici o dovada ca sa ocupat de casa respectiva a renuntat la casa. Instanta a hotarit ca eu sa iau casa si ea sulta.
Dl avocat, in cit timp trebuie sai dau sulta. Multumesc!