avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 644 soluții astăzi
Forum Activitate Ady2017

Activitate Ady2017

Avansul se ofera an fiecare luna pe data de 15,iar pe data de 7 se plateste lichidarea.Salariu brut este 1797,iar valoarea unui tichet de masa este de 15 ron.Nu am copii sau persoane an antretinere.Pe luna August am primit de la firma 18 tichete de masa an valoare de 270 ron plus salariu de 1300.La nr de ore efectuat(25),am primit de cat 120 ron.Desi pe fluturas apare suma pentru 25 ore de 266 ron.Mi sa explicat ca pentru suma primita sa oprit impozitul pentru bonuri,mai mult de 35ron cat am calculat ca ar trebui oprit plus toate darile catre stat.Din punctul meu de vedere mi se pare exagerat ca sa lucrezi de o anumita suma si sa primesti mai putin de jumate
Buna ziua.Sunt angajat la firma Black Sea de 3 luni si de 2 luni am niste probleme legat de bani pe care ai primesc.Salariu meu este de 1300,plus bonuri care au o valoare de 15 ron fiecare.An luna iulie,am lucrat 32 de ore suplimentare si pe fluturas mi-au fost trecuta suma de 684,iar an mana mi-au dat la lichidare doar 1091.An luna August am lucrat 25 ore pe fluturas a fost trecuta suma de 266 iar la lichidare mi-au dat 120 ron.Cum este posibil sa fi platit cu atat de putin din cat lucrezi?Multumesc