avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 296 soluții astăzi
Forum Activitate ancuta t

Activitate ancuta t

Bună ziua! Sunt obligate primăriile sa acorde bursă socială la copii? Am întrebat la școală și diriginta spune că nu a primit nicio informație. In localitățile vecine s-au făcut deja actele. Posibil sa nu se mai des? Eu știam că e un drept al copilului. Anul trecut s-au dat, dar acum 2 ani nu. Mulțumesc
Se da stimulent insertie pe perioada concediului medical? Eu am revenit la lucru cu doua luni inaintr de a face 2 ani copilul fiind insarcinata si in data de _7 iunie am intrat in concediu medical. in 22 am nascut. Am luat stimulent pana acum cand trebe sa intru in ccc si mi-au spus ca trebe sa dau toti banii din 7 iunie inapoi. Va rog sa ma lamuriti. Multumesc
Buna ziua. Am si eu o nelamurire. Sunt in concediu pt cresterea copilului pana in 21 mai 2018 cand copilul face 2 ani. Acum sunt insarcinata iar si ar urma sa nasc prin iunie anul viitor. Tin sa mentionez ca este al cincilea copil si nu am primit indemnizatie numai dupa al patrulea pt ca nu am fost angajata. Ce trebuie sa fac sa iau si dupa acest copil indemnizatie daca el se naste cam dupa o luna dupa ce face 2 ani astalalt? Va multumesc.
Discuție declaratie
Am nevoie de o declaratie pe propie raspundere ca nu am venit. Imi trbuie la bursa sociala la scoala. Multumesc
Discuție declaratie
As dori un model de declaratie pe propie raspundere ca nu am venituri. Imi trebuie pentru bursa sociala de la scoala a copiilor. Multumesc.