avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 629 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... declaratie
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

declaratie

Am nevoie de o declaratie pe propie raspundere ca nu am venit. Imi trbuie la bursa sociala la scoala. Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:44, 29 Septembrie 2017
DECLARAŢIE

Subsemnatul (a)_______________________________________________
domiciliat (ă) în _________________, str.__________________________________
nr.____, bl.____ sc.____ ap.____, posesor al B.I./C.I seria_____ nr______________
CNP____________________________ prin prezenta declar pe propria-mi răspundere
că nu realizez venituri impozabile din activităţi independente, venituri din agricultură şi
silvicultură, venituri din dividende, cedarea folosinţei bunurilor sau din dobânzi.
Prezenta o semnez in cunoştintă de cauză faţă de prevederile legale privind falsul în declaraţii, conform prevederilor din Codul penal.
DATA SEMNĂTURA

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cerere scoatere din evidenta imobil ksimona ksimona Buna ziua, Am vandut un apartament si in momentul in care cumparatorul s-a dus sa depuna declaratia de impunere i s-a spus ca trebuie sa depun si eu o ... (vezi toată discuția)
Sunt angajat cu norma intreaga. prestez suplimentar activitati ... alin77ro alin77ro Discutie despre Ride Sharing Sunt angajat cu norma intreaga. Prestez suplimentar activitati de ride sharing angajat pe CM de o ora. Mi se solicita ... (vezi toată discuția)
Model cerere de coasigurat si model cerere pt deducere persoane in intretinere flary23 flary23 buna ziua, As dorii un model de cerere coasigurat si ce documente mai trebuiesc atasate in afara de adeverinta de venit de la fisc si un model cerere pentru ... (vezi toată discuția)