avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 298 soluții astăzi
Forum Activitate Gradmariana_92

Activitate Gradmariana_92

Buna ce demersuri sunt necesare pt intabularea unei case trebuie neapărat intabulata pe numele cui ii autorizația de construcție?autorizația de construcție e pe soț iar pe teren extrasul cf e pe socru dar vrem sa intabulam pe numele meu sa avem bunuri separate ,cum putem face?
Noi vrem sa ne punem la adopost de o posibilă executare silita niste vecini au fost creditori procesul sa terminat l-am câștigat dar vrem sa ne punem cumva în siguranță
Avem 3 ani deja de când a hotărât judecătorul perimarea din lipsa de probe vecini zic că terenul e a unui unchi de ălor ce a murit acum 39 ani dar socru are pel carte funciara de 30 ani ,multumesc
Noi vrem sa evitam posibilitatea unei executoriu silit creditorii sunt niste vecini a fost un proces și au vrut să ne ia casa dar sa încheiat din lipsa de probe
Buna seara ,că sa intabulez o casa trebuie neapărat să intabulez pe numele cui ii autorizația de construcție?de exemplu e pe soț autorizatia de construcție dar vrem sa o intabulam pe numele meu ,mulțumesc
Sper sa nu creditpri sunt vecini vor 50 de mi de euro pt ca a curs apa de la mine din curte pe drum una cu masina a calcato p mama lor asigurarea tipei lea dat50 de mi dr mai vor si de la mine desi in romania tot noi am casigat si mam gandot ca poate ar incerca si aici.au vrut sa ne ia casa dar nu au reusit

aikidoro a scris:

Sa te găsească in primul rand.Iti spun din proprie experiență, nu își bat capul,preferă să te aștepte la cotitură in Ro.

Multumesc

CABINET AVOCAT NICULESCU IONUT a scris:

Sanse infime de a se intampla asa ceva,ar presupune costuri,timp pierdut ,probleme de legislație a altor state etc.

Buna e adevarat ca daca am fost urmarit pe bunuri in romania si nu au avut ce imi lua creditorii isi pot angaja avocat aici in alta tara sa ma dea in judecata si sa mi se opreasca din salar?multumesc
Buna ziua daca sunt urmarit pe bunuri in ro si nu am nimic pe numele meu creditorii au titlu executoriu.dar am aici in germania masina pe numele meu.ei pot sa ma gaseasca ca detin masina in germania ma poate urmari executorul?
Discuție Permis expirat
Buna sotului ii expira permisul azi locuim in germania de 6 luni azi am fost aici la biroul pt permise si nea tot plimbat de la o unitate la alta maine mergem la primarie.ce acte trebuiesc ?si ce probleme va avea daca astazi expira
Răspuns la discuția Cont bancar
Dar suntem la bunuri comune de asta imi era frica

Dapix a scris:

Nu.

Discuție Cont bancar
Buna ziua daca sotu este urmarit pe bunuri si pe conturi de executor si eu nu am fost implicata in nici un proces pot sa imi urmareasca si mie contul doar pt ca sunt sotia lui?