avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 719 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Executare silită Buna ziua daca sunt urmarit pe bunuri in ro si nu am ...
Discuție deschisă în Executare silită

Buna ziua daca sunt urmarit pe bunuri in ro si nu am nimic pe ...

Buna ziua daca sunt urmarit pe bunuri in ro si nu am nimic pe numele meu creditorii au titlu executoriu.dar am aici in germania masina pe numele meu.ei pot sa ma gaseasca ca detin masina in germania ma poate urmari executorul?
Cel mai recent răspuns: gi-jane2 , moderator 13:39, 27 Decembrie 2020
Slabe șanse să va identifice un exec din România bunurile din Germania.
Executorul roman nu are competenta sa urmareasca bunurile dvs de prin alte tari, dar creditorii dvs , daca au indicii ca aveti bunuri acolo, pot sa ceara executarea dvs unui executor acolo.
Depinde si daca renteaza.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recuperare creante ContSters108606 ContSters108606 Asi vrea sa stiu daca sunt in procedura de executare silita daca executoul poate sa imi execute silit proprietatea care o am in strainatate mai precis in U.E. (vezi toată discuția)
Executarea unei sentinte judecatoresti straine in romania NATHAN HATIEGAN NATHAN HATIEGAN Buna ziua. Va solicit o clarificare in legatura cu un subiect care intereseaza in acest moment cel putin 100 000 de Romani aflati in Spania. Toti acestia au ... (vezi toată discuția)