avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 390 soluții astăzi
Forum Activitate Laurentiu Paul

Activitate Laurentiu Paul

Curatela
CAZARE CU PENSIUNE COMPLETA
la Vila WOLF DIN JUPITER
PERIOADA 23.07.2018-29.07.2018
(6 NOPTI) 1 CAMERA DUBLA LA
ETAJ CU AER CONDITIONAT PENTRU
2 ADULTI SI 1 COPIL - 2 PORTII
INTREGI SI 1 JUMATATE De ce nu vor sa-mi deconteze toata suma de pe factura,ca draga doamne nu am fost singuri.Cred ca sunt nebuni cu totul.
Fiti mai explicit.Cum adica nici atat?Si factura daca este pe numele meu cei intereseaza pe ei cu cate persoane merg si cum ii cheltui.Dar asa e doar suntem in Romania.
Buna ziua in per 23.08-29.08 2018 am efectuat co in jupiter la o vila acreditata ma intampin cu o problema la decontare,nu vor sa-mi deconteze factura deoarece ,ca specifica pe factura sejur cazare cu pensiune completa in per 23 -29 la vila wolf camera dubla 2 adult is i1 copil - 2 portii intregi si 1 jumatate..Nu e normal ca mergi cu familia dar daca ar fi fost vaucerele nu tot cu familia asi fi mers ?
Discuție Donare sange
Am donat sange intr-o zi in care eram in recuperare din serviciul anterior de duminica.Scutirea o am intr-una din zilele de recuperare am adus scutirea si am solicitat alta zi de recuperare din serviciu.Am fost refuzt cu pretextul ca am donat in ziua mea libera .Pot beneficia de o alta zi libera ce parere aveti ?Multumesc
Buna ziua.Am fost casatorit din 2002 si din 2009 am divortat de fosta sotie din aceasta relatie avem o fetita care acum face 15 ani in mai.Fosta sotie a decedat in noiembrie iar acum fata sta la fosta soacra exprimandu-si dorinta de a ramane la ea,doresc sa-mi da-ti o sugestie in privinta la ceea ce va prezint in continuare..mi se opreste incontinuare pensia alimentara dar in urma decesului nu a mai avut cine ridica pensia si banii au venit inapoi.Am d3schis un cont pe numele fetei pentru a i se vira banii pe cele 4 luni pe acest card dar de la serviciu mi s-a comunicat ca nu se pot depune in contul ei deoarece le trebuie o hotarare prin care se hotaraste custodia copilului apoi se vir putea vira .Doresc sa-mi spuneti ce documente imi trebuiesc la tribunal sa pot cere custodia si procedura cum pot face .Va multumesc anticipat.
Răspuns la discuția Cuatodie copil minor
Gabriel Klein Kiritescu a scris:

Buna ziua,
Va sfatuiesc sa va adresati instantei de judecata solicitand stabilirea domiciliului minorei la dumneavoastra.
Sa stiti ca nici moral si nici legal nu este ca sa nu mai lasati pe urma minora sa-si vada bunicii materni.

Buna ziua ma numesc Crap Laurentiu ma confrunt cu o problema si va rog sa ma ajutati cu un raspuns.Recent fosta sotie a decedat,fetita in varsta de 14 ani in urma div din 2009 a fost in grija mamei,iar acum bunica de pe mama doreste custodia copilului.Vreau sa stiu daca are vreun drept si cum pot face sa obtin custodia fetei,dupa legea ce am citit nu are dreptul dar totu-si suntem in Romania si e posibil orice si daca pot face pensie de urmas copilei.Va multumesc cu respect.
Multumesc
Buna ziua .Ma numesc Craciun Alina am facut cerere de majorare a pensiei alimentare in urma maririi venitului fostului sot,am primit intampinare facut pe baza art.93 c.fam si ca , el participa la cresterea copilului cu alimente,haine etc.si nu este necesara majorarea pensiei.Va rog sa-mi sugerati cum pot face raspuns la intampinare ,aceste precizari facute de el nefiind adevararte si daca pot sa ma axez pe art 94 c.fam.Multumesc cu stima.