avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 491 soluții astăzi
Forum Activitate florin.strambu@yahoo.com

Activitate florin.strambu@yahoo.com

Am un vecin lingă mine care a ingradit 2 metri în fața gardului de la locuința lui către drumul de acces cu pari de fier si sârmă este permis acest lucru ?deoarece în acest drum mai întoarce și mașinile. Aștept un răspuns mulțumesc
Bună seara vin și eu cu o întrebare după cit timp nu mai primești penalizare la asigurarea auto dacă ai avut un accident. Eu am avut în 2015 un accident și de atunci plătesc foarte mult .Aștept un răspuns. Mulțumesc

Am avut în 2015 un accident rutier și am făcut masina celuilalt pe asigurare nu a fost valoare mare .După cit timp scade asigurarea? ca de atunci plătesc foarte mult astăzi am făcut o asigurare la alta masina și am plătit 780 RON.pe 6 luni motor 1.4 benzina și am virsta 48 de ani
Unde pot depune o plângere pentru un vecin care si-a montat camere de supraveghere și sunt îndreptate către Curtea mea și dru.ul de acces
Pot sa ma angajez voluntar la isu la comuna fără diploma de bacalaureat
După dizolvarea cooperativei cum se împart bunurile care consta în câteva utilaje agricole?
Cui trebuie sa ma adresez dacă un consatean a pus animalele pe pasunea concesionarea de mine?
Buna Ziua ma numesc Florin si vin cu o problema .Am un vecin care si-a instalat camere de supraveghere si are două camere care bate la mine si la vecin si pe drumul public am informat poliția dar nu a luat nicio măsură a zis ca nu-i de competenta lor ce pot să fac în acest caz
Am fost șicanat in trafic de doi tineri care m-au depășit cu viteza si mi-au arătat lucruri obscene iar cand au ajuns în fața mea au încetinit masina de 3 ori in fata mea iar apoi au oprit în mijlocul străzii timp de 2 minute blocandu-mi banda de mers cînd m-am dat jos sa vad de ce au oprit în mijlocul străzii ei s-au dat jos si au sărit la bătaie atunci am sunat la 112 și a venit poliția da ar ei fugisera precizez ca aveam si un copil minor de 7 ani care a început să plăngă .Ce sancțiune poate primi acei INDIVIZI?

Am o cooperativa agricolă si am concesionat pasune de la primarie in anul 2017 am plătit pasunea si impozitul pe pasune pînă la 31 martie 2017 si mi s-a dat o bonificatie de 3000 de ron la suma platita iar anul acesta mi s-a cerut cei 3000 de roni bonificatia sa-i plătesc inapoi la primarie. De ce nu avem acea bonificatie de 10% reducere la plata pe pasune? Va multumesc si astept un raspuns.