avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 719 soluții astăzi
Forum Activitate Mihai_Juganaru

Activitate Mihai_Juganaru

Buna ziua, Intrebarea mea este de fapt o nelamurire. Zilele trecute am trimis mail-uri catre firme de consultanta cu rugamintea de a mi se trimite o oferta pentru consultanta in cadrul programului Start-Up Nation. Una dintre firme, Activ Business Advisor, avea un cost destul de ridicat fata de celelalte firme, ceea ce m-a facut sa pun intrebarea "de ce este costul mai ridicat". Am primit un raspuns care m-a lasat masca, in ultimul mail ajungand sa fiu facut nesimtit pentru ca le cer socoteala legat de preturi si ca le fac lista de preturi. Am gresit cu ceva ca am intrebat asta? Eram nelamurit totusi, de ce celelalte firme au 8000 de lei comision de consultanta iar cei sus numiti, 14.000 de lei. Discutia fiind pe mail, pot sa le fac o plangere?
Discuție firma noua
Salutare! Pe scurt: as dori sa imi deschid o firma. Ma intereseaza sa stiu exact cam ce ar trebui sa fac pentru accesarea unor fonduri (Start UP de ex). Ma poate consilia cineva? Sau exista cineva pe aici care ma poate ajuta cu realizarea unui proiect? Contra-cost, desigur!