avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 171 soluții astăzi
Forum Activitate ContSters449304

Activitate ContSters449304

nu
3 persoane din comuna cornatelu au fost perchezitionate inclusiv eu ca toata lumea stia ca fumez iarba , unul dintre cei care s.au gasit cantitati de iarba , bani si instalati mari , pe acesta nu il cunosteam iar altul , un vecin de al meu care lafel consuma si eu care nu am fost gasit decat cu acele ghivece [ link extern ]
aveam in jur de 12 plante in 5 ghivece nu exista alte probe nu am telefon daca va referiti in a fi ascultat , nu am vandut niciodata nu am cumparat pt alcineva niciodata nu cunosc dealeri clanuri....
Buna seara , in urma cu 2 zile am fost retinut de cei de la diicot gasind la domiciliul meu o plantatie de canabis puse in givece de catre mine de aproximativ o saptamana , acestea abia rasarise , sant aqm acuzat de trafic de droguri de risc , cultivare , consum si detinere "+ instalatie artizanala" mentionez ca aveam cateva ghivece sub birou cu un bec si o sursa de Pc cu un ventilator mic pereti infoliati. toate acestea fiind confiscate inclusiv niste prelungitoare , calculatorul si telefonul am fost la un proces tot in aceea noapte a arestari mele timp de 24 ore la tribunal ne avand posibilitatea de a fi instiintat , mi sa pus un avocat din oficiu , urmez un program de a nu parasi domiciliul acum timp de o luna cu prezentare la postul de politie pt a semna . Mentionez faptul ca nu am dat nici o declaratie la cei de la diicot doar in fata judecatorului am spus tot adevarul cum si de unde am avut semintele , ca fumez marihuana de aproximativ 10 ani de zile si nu am omorat pe nimeni , cazierul curat , nu am m.ai plantat niciodata de cand ma stiu a fost prima data , din informatiile culese de pe internet am aflat ca o planta de canabis are si sex acesta dupa o perioada de crestere in vegetatie aproxmativa de o luna si... poate fi stabilit daca este de gen feminim s.au masculin , precizez ca sexul masculin al canabisului nu produce muguri "fructul / drogul" doar planta de sex feminin produce acest fruct , binenteles si factori de mediu al cresteri plantei poate determina sexul luni sant chemat la curtea de apel ploiesti . va rog din suflet un avocat care sa ma ajute , sant disperat si nu stiu ce sa fac totul se petrece prea repede si nu am avut timp si bani pt a contacta un avocat , ce trebui sa fac !?