avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 471 soluții astăzi
Forum Activitate Stelian2345

Activitate Stelian2345

Buna ziua as doriti sa stiu daca o firma are dreptul de a păstra concediul medical in original in sediu sau acesta trebuie dus pentru ași recupera banii ca firma, adică ma refer daca eu mi-am luat concediul medical in luna octombrie 2017 le-am dus la sediul unde lucrez si acum o saptamana am vazut hârtia cu concediul medical in biroul sediului si eu mi-am primit banii pe concediu doar ca mi sa parut dubios sa vad hârtia in original a concediului as vrea sa stiu daca este legal sau o mai aiba in birou si nu o copie a concediului medical. O zi frumoasa
Cum aflu daca am 2544 lei brut și nu 1900 lei brut asa cum mi sa încheiat contractul de catre firma angajatoare si sa nu fie o escrocherie pe foaie si la cartea de munca sa am doar 1900 lei brut in loc de 2544 lei cum am semnat contractul de munca dintre mine și angajator.Cum pot sa aflu la ce instituție trebuie să ma adresez si in cel mai rau caz ca angajatorul înșeală statul si implicit pe mine ca si angajat cum il pot ataca prin ce formalități il pot ataca pentru ami castiga dreptul.O seara faina