avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 390 soluții astăzi
Forum Activitate Andreiaeveline

Activitate Andreiaeveline

Mulțumesc frumos
Deci se poate cu buletinul și certificatul de deces al tatălui ei doar că ea are copie
Însoțitorul este mama ei
Bună ziua nepoata mea are 17 ani doar mama ei mai trăiește as dori sa știu daca poate merge cu acesta în vacanta doar cu buletinul ei precizez că are doar copie după certificatul de deces al tatălui , trebuie să își facă pașaport??mă poate ajuta cineva cu informații sa nu se trezească că le trimit înapoi vacanta se petrece în Bulgaria vor merge cu mașina
Discuție Casa
Bună ziua.Locuim la țară și casa în care stam nu este pe numele nostru este a unor bătrâni care vor sa ne lase casa dar nu știm de ce acte avem nevoie și dacă ne trebuie cadastru facut.multumesc pentru eventuale răspunsuri.Ne pot face donatie sau cum sa ne fie mai usor??aceștia nu au nicio pretenție doar sa ne treacă pe noi in acte
Discuție Alocația
Bună ziua,am depus dosarul de alocatie bebelușul s-a născut în august, și în noiembrie am depus actele de indemnizație și am zis sa fac amândouă dosare indemnizația am primit-o dar alocația mi-a fost respins dosarul pe motiv că îmi trebuie un transfer de la București unde am avut domiciliul anterior eu depunerea dosarului l-am făcut la Giurgiu unde am noul domiciliu.Am trimis mail la București și acolo îmi spune că figurez cu cnp la AJPIS Giurgiu numai înțeleg nimic ce trebuie sa fac sa depun din nou dosarul?
Răspuns la discuția Indemnizație și alocație
Nu am primit nicio decizie nimic
Buna ziua am și eu o întrebare am depus dosarul de indemnizație și alocație în același timp mai exact pe 5 noiembrie eu am născut pe 25 august astăzi am primit 2823lei credeți că este și alocația și indemnizația la un loc sau voi primi din urmă și alocația copilul fiind născut în luna august de la primăria mi s-au spus că voi primi din urmă asta ar veni cam 800 lei și am înțeles că minim de indemnizație este 1250 contractul de munca fiind suspendat din data de 24 octombrie
Am și eu o întrebare urmează să fac cununia civila pe 20 octombrie și am domiciliu pe București soțul meu locuiește în alt județ unde locuim in prezent automat voi schimba buletinul după căsătorie întrebarea este unde voi depune actele pentru indemnizație și alocație concediu postnatal se termina pe 23 octombrie
Data nașterii copilului este 10.09.2018 precizez că în continuare lucrez


Cornel Vasile a scris:

@ Andreiaeveline

Care este data prezumata a nasterii copilului ?