avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 480 soluții astăzi
Forum Activitate lucianacristina09

Activitate lucianacristina09

Răspuns la discuția zile de Concediu de Odihna
21 zile
Buna ziua,

Vreau sa ma lamuriti cate zile am ramase de concediu din data de 01, 01.2017-15.02.2018, avand in vedere ca in luna IULIE 2017,am avut concediu 10 zile lucratoare (10.07-2017-24.07.2017), ulterior mi s-a retras din salariu 215 lei , am avut o zi libera in 02.10.2017.
Astept cu interes raspunsul dumneavoastra.

Multumesc!
Pensie pentru limita de varsta
Buna ziua, dacă ești pensionar și angajat cu 3 ore, angajatul pensionar are de plătit in plus ?
Buna ziua,
Daca vreau sa imi dau demisia fara preaviz, pe motov nerespectarii contractului si anume neacordarea zilelor cuvenite de concediu, ce articol se aplica ?

Multumesc!
Răspuns la discuția demisia la zi
Multumesc mult, inca o intrebare
Salariul pentru zilele lucrate luna aceasta , le primesc la lichidare, sau trebuie sa astept pana in data de 15 a lunii viitoare?
Discuție demisia la zi
Buna ziua,
Ce lege se aplica daca vreau sa imi dau demisia la zi, motiv fiind nerespectarea contractului de munca, ca neacordarea concediului de odihna si ore suplimentare? Salariul pentru zilele lucrate luna aceasta cand mi se acorda? Multumesc mult!
Discuție DEMISIA LA ZI
Buna ziua,
Ce lege se aplica daca vreau sa imi dau demisia la zi, motiv fiind nerespectarea contractului de munca, ca neacordarea concediului de odihna si ore suplimentare? Salariul pentru zilele lucrate luna aceasta cand mi se acorda? Multumesc mult!
Răspuns la discuția CONCEDIU DE ODIHNA
21 zile
Buna ziua,
Daca sunt angajata la 2 firme, respectiv una cu 6 ore si 2 ore, tin sa mentionez ca intervalul orar se suprapune, dar lucrez la o singura firma 8 ore/zi. Care sunt consecintele pentru angajator si angajat?

Condica de prezenta este doar pe o firma.