avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 198 soluții astăzi
Forum Activitate Daniel2790

Activitate Daniel2790

Nu stiu daca a fost incheiat/transcris la notariatul de stat... pe contract scrie intocmit de sc urbana sa in 6 exemplare si stampila lor. Banuiesc ca exemplarele alealalte se afla undeva.



ili47 a scris:
In caz ca aflati unde se afla arhiva SC URBANA SA, Cluj sa scrieti aici ,pe forum.,multumesc

Am sa ma interesez si daca gasesc eu va anunt.
Daca mai gasesc firma din cate am aflat nu mai exista. Dar banuiesc ca exista si alta alternativa daca ei nu mai sunt, o arhiva pastrata undeva.
Buna ziua,
Am plastifiat contractul de la apartament ( mare prostie nu am stiut ca nu e voie) deoarece era foarte deteriorat contractul fiind intocmit in anul 89. Pe contract scrie firma Sc URBANA SA Cluj este vreo posibilitate sa mai fac rost de un duplicat care sa inlocuiasca originalul? Am inteles ca nu mai este valabil daca este plastefiat desii nu are timbru sec sau alte elemente care sa faca diferenta daca este original sau nu. Se vede pe el ca este foarte vechi si original chiar daca e plastefiat. Ma puteti va rog sfatuii ce trebuie sa fac pentru a nu intampina probleme pe viitor la succesiuni sau schimbare buletin. Mentionez ca o succesiune am facut in urma cu o luna ( atunci nu a fost plastefiat) deoarece a decedat tata, primind calitatea de mostenitor eu si mama mea.
Multumesc