avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 573 soluții astăzi
Forum Activitate adnanomer

Activitate adnanomer

Probabil ca nu m-am exprimat correct, nu am inteles nici la ce contract va referiti, casa este in faza de constructie cu autorizatie de constructive iar dupa cum am inteles pentru a fi considerate lucrarile terminate trebuie sa anunt primaria care va emite in PV de finalizare lucrari, deci ma intereseaza care ar fi criteriile pe care se bazeaza dupa ultimele modificari leglisative de anul trecut. Spun asta deoarece cu 5ani in urma se punea problema doar fatadei, acoperis etc. Interiorul casei nefiind solicitat finisat.
Ma aflu in faza de finalizare a constructiei si am fost informat de catre dirigintele de santier ca pentru intocmirea procesului verbal de finalizare a lucrarilor si ca primaria sa accepte ca finalizata constructia, este obligatoriu a avea interioarele zugravite si pardoseala cu gresie sau parchet. Intrebarea este, unde ma pot documenta despre criteriile pe care se bazeaza aceasta faza de finalizare, as vrea sa stiu exact ce trebuie executat ca primaria sa ia act de acest aspect, pentru ca nu pot sa ma mut imediat din punct de vedere financiar, nici sa merg prea departe.