avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 611 soluții astăzi
Forum Activitate b_etelka

Activitate b_etelka

Wow,va multumesc mult !
Va doresc o zi minunata!

Madalina Pascu a scris:

Da, se poate infiinta un PFA cu aceasta carte de identitate provizorie. De asemenea puteti folosi si buletinul vechi chiar daca v-a expirat intrucat valabilitatea sa este prelungita pana la expirarea starii de alerta.

Buna ziua!
multumesc pentru raspuns!
Proprietara,am inteles de la sora dansei(cea care e imputernicita)
E foarte in varsta si trebuie s mearga in Cape Town pentru orice fel de acte si sa le traduca ,etc. si nu poate sa faca asta doar ca eu sa imi fac buletin.
O alta nedumerire am,eu dorind sa infiintez PFA,se poate cu buletin provizoriu cum ati spus?
Din cate am aflat,a-mi schimba buletinul inainte de data expirarii e cu programare din lipsa de plastic...
Nu stiu legal ce pasi sa fac
Multumesc mult anticipat daca imi puteti raspunde.
Domiciliu in cartea de identitate,este obligatorie?
Am inteles ca se poate face si fara o adresa fixa.
Proprietara nu e in tara si sora ei,imputernicita sa semneze doar anumite documente,nu ma poate ajuta sa imi fac buletin pe adresa curenta.
Toata familia mea locuieste tot in chirie si prietenii nu sunt din acelasi oras cu mine.
nu stiu cum pot s imi fac asa buletin,
poate ma puteti ajuta .
Multumesc anticipat
Răspuns la discuția demisie fara preaviz
Multumesc mult pentru raspuns!
Daca anunt in data de 14 ca din 15 vreau sa fiu in preaviz,e prea tarziu?
Neavand cum sa ma intalnesc personal si la telefon nu vreau sa imi dau demisia.
Nu e vina nimanui ca vreau sa demisionez deci nu m-i se pare corect la telefon sa anunt plecarea.
Multumesc!
Buna ziua!
As dori sa aflu daca doresc sa demisionez,pot demisiona daca ultima luna vreau sa fie concediu fara salar si in aceeasi luna imi dau demisia ca sa nu revin la munca inca 2 saptamani pentru preaviz?
Multumesc mult!
Buna ziua!As dori sa aflu daca planuiesc doresc sa demisionez,pot demisiona daca ultima luna vreau sa fie concediu fara salar si in aceeasi luna imi dau demisia ca sa nu revin la munca inca 2 saptamani pentru preaviz?
Multumesc mult!