avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 207 soluții astăzi
Forum Activitate VeraBarbu

Activitate VeraBarbu

Multumesc frumos
Nu are cum sa imi aduca deoarece si el a luat fără fiscal masina ( asa a zis acum ) . Eu cum rezolv
Am luat o masina duminica de la o persoană care a mers pe numele primului proprietar , urmând să ne întâlnim sa luam fiscalul. Bineînțeles că nu are de unde sa imi dea ca nu a inregistrat o . Eu vreau sa ii fac actele si nu pot. Unde pot gasi un istoric fiscal al unei mașini ca sa pot finaliza actele
După o perioadă de un an de concediu medical ( afecțiune oncologică). mai pot beneficia de concediu de odihna restant 2018 deoarece vreau sa incep serviciul
Răspuns la discuția Data pensionare
Scuze. Mulțumesc
Dar "Nevăzător* este numit doar cei de Gr 1 conform casei de pensii .
Răspuns la discuția Data pensionare
Femeie, DN 30/06/1974 lucrez din 1/04/1997 dar șunt și nevăzător Gr 2 cu certificat medical dinainte de începerea serviciului. Acum dețin certificat permanent de nevăzător Accentuat.
Buna ziua . Am 44 ani ,lucrez de 22 ani cu certificat de nevăzător Gr. 2 . Din cauza problemelor de sănătate asociate am intrat în CM din septembrie 2017 (cod indemnizație 14) . As dori sa știu cum se calculează punctele anuale in vederea calculării pensiei pe caz de boala . Nu știu sigur unde mă incadrez. Bineînțeles aș vrea să știu cam ce pensie voi incasa .