avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 255 soluții astăzi
Forum Activitate catapetro

Activitate catapetro

Răspuns la discuția Apel la sentinta
Multumesc pt raspuns...exista ceva model pentru Intampinare?Ce trebuie sa scriu in ea din moment ce am declarat totul in prima faza si raspunsul a fost favorabil?
Buna ziua,am facut o contestatia la un proces verbal de contraventie...in prima faza,plangerea a fost acceptata si am porimit raspuna pozitiv in 27.11.2017,anulandu-mi procesul verbal.Nu am primit confirmarea sentintei prin poste ci doar pe net,prin portal.In 13.04.2018 am primit apel de la politie in care ei cer schimbarea hotararii privind plangerea facuta,fiind informat ca mai trebuie sa depun o alta informare.Nu aveau un termen de maxim 30 zile sa faca apel?Deja au trecut 4 luni...ce trebuie sa fac in continuare?Aveti un model de intampinare pentru asa ceva?am observat ca eu am primit in 17.04 apelul,el fiind emis in timp legal...exista sanse sa castige?am cerut probe din partea lor,in prima instanta...nu a fost depus ni,mic pt ca nu ex probe...ce ar trebui sa fac in continuare?sa depun intampinarea?
Multumesc frumos de raspuns.O zi buna !!!
Deplasarea de acasa la locul de munca si de la ultimul magazin vizitat acasa(sunt reprezentant vanzari pe 2 judete) e considerat ore de munca?