avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 698 soluții astăzi
Forum Activitate coni_cov

Activitate coni_cov

Răspuns la discuția Rog raspuns urgent
......Am omis sa precizez ca salariatul este in incapacitate temporara de boala de cateva luni.... in aceste conditii nu-i pot infiinta poprire pe indemnizatie.....
buna ziua,

Ma confrunt cu o mare problema, eu, ca si institutie publica am de platit unui salariat cheltuieli de judecata stabilite prin hot judecatoreasca definitiva si irevocabila si am primit si adresa de iinfiintare poprire pentru impozite si taxe neachitate. Cum procedez? platesc cheltuielile de judecata integral si poprirea o execut din veniturile salariale??? am omis sa precizez ca salariatul este in incapacitate temporara de boala de cateva luni.... in aceste conditii nu-i pot infiinta poprire pe indemnizatie... Cum sa procedez????
buna ziua,

Ma confrunt cu o mare problema, eu, ca si institutie publica am de platit unui salariat cheltuieli de judecata stabilite prin hot judecatoreasca definitiva si irevocabila si am primit si adresa de iinfiintare poprire pentru impozite si taxe neachitate. Cum procedez? platesc cheltuielile de judecata integral si poprirea o execut din veniturile salariale???
in perioadele urmatoare am lucrat:
- 01.09.1979-01.03.1983- Trustul de Constructii Oradea
-05.07.1983-09.02.1984- Mina Leurda
-26.03.1984-29.07.1985- IACM GORJ, Brigada 4Motru
de unde pot obtine adeverintele de vechime in vederea completarii dosarului de pensie????