avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 562 soluții astăzi
Forum Activitate MickeyMouse

Activitate MickeyMouse

Bună, am o întrebare,
Dacă eu iau salariul cash mi se poate face propire pe salariu printr-o executare silita?
Bună ziua Nici nu stiu in ce rubrica sa postez acestă intrebarea imi cer scuze daca am postat greșit.

Am avut un accident in Italia din vina mea, eram cu un camion si o remorca eram inceptor si patronul firmei m-a insotit tot drumul , camionul avea RCA expirat insa remorca avea valabil cel pe care l-am accidentat defapt a intrat in remorca si nu in camion, in fine nu întru in detalii. Dupa vreun an mi-a venit de la BAAR sa plătesc despăgubiri vreo 12000€ cum ca nu am avut RCA pe camion după toate astea nu m-am înțeles amiabil cu ei si acum m-au dat in judecată. Intrebarea mea este: Despagubirile trebuie sa le plătesc eu sau societatea la care am lucrat, ținând cont că eram neangajat si si societatea in prezent cred ca nu mai exista? pot fi executat silit?
Da dar în cartea tehnica nu e menționat nimic cu ce tip de becuri trebuie să circuli, doar ce culoare e masina, ce putere are , masa maxima etc anvelope, etc , idea e că nu am adăugat nici un fel de proiector sau orice altceva doar am înlocuit becurile halogen cu leduri, doar lumina e albă desigur dar intensitatea nu e mai mare să orbească pe cel din față practic e o piesă interschimbabilă
Am o intrebare pentru onorabili avocați, este legal să circul cu leduri albe în loc de becuri halogen? de exemplu pe fază scurtă/lungă ,tinând cont că din 2014 se fabrică doar autovehicule cu leduri ,sau este vreo portiță de a câstiga un proces pentru o contravenție de genul , am si eu montate , mentionez că nu au intensitatea mai mare de limitele în vigoare, nu am atașate alte dispozitive de iluminat decât cele din fabrică doar în loc de becuri halogen fază lungă/ scurtă am leduri care se potrivesc perfect. Vă mulțumesc cu respect