avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 115 soluții astăzi
Forum Activitate Alexandra Spinulete

Activitate Alexandra Spinulete

Buna ziua! Se are in vedere o situatie de achizitionare a unui teren curti constructii cu imobil cu amprenta la sol de 62 mp , cu beci inscris in cartea funciara de 24 m si un beci de 20 mp apartinand altei persoane fizice sub cei 62 de metri ,in caz de cutremur/demolare , ce drept de construire ar avea proprietarul celor 62 mp? In acelasi timp daca vechea constructie nu respecta noile reglementari din certificatul de urbanism actual, se mai poate reproduce vechea constructie? Multumesc!
Ok. Se poate incheia contract separat si monta apometru separat ? Multumesc
Buna ziua! Doresc sa cumpar un spatiu de birouri cu o cota-parte de 1,80 m dintr-o baie de folosinta comuna de 10 m. Mentionez ca imobilul are intrare separata in baia de 1,80 m, in releveu spatiul apare fara aceasta baie,scurgerile canalizarea sunt construite, insa nu sunt racordate la apa si canalizarea. Avand in vedere ca in vontractul de vanzare cumparate este mentionata aceasta cota parte de 1,80 m din cei 10 m, ma pot racorda individual la utilitati? Multumesc!
Buna ziua!
Am 28 ani,sex feminin si doresc infiintarea unei gradinite moderne in mediul rural, comuna Bascov,judetul Arges. dispun de 2000 mp de teren. Nu stiu ce posibilitati de accesare am,unde m-as incadra?
Buna ziua!
Am 28 ani,sex feminin si doresc infiintarea unei gradinite moderne in mediul rural, comuna Bascov,judetul Arges. dispun de 2000 mp de teren. Nu stiu ce posibilitati de accesare am,unde m-as incadra?