avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 553 soluții astăzi
Forum Activitate Dascalu Andreea Bianca

Activitate Dascalu Andreea Bianca

Buna seara...am depus actele pt divorț la avocat dar mi-a cerut adresa unde poate veni sa imi faca ancheta socială...eu daca vreau sa plec cu fata de acasa dar nu am un ajutor cu creșterea fetiței...exemplu eu lucrez 3 zile si 3 zile sunt liberă fata trebuie să meargă la grădiniță...daca renunț la servici pt a ma ocupă de fata pana la terminarea divorțului sau pana imi gasesc un loc de muncă ca sa pot sa ma ocup si de fata...as putea sa castig fata Dacă în timpul procesului si a anchetei eu nu am un loc de muncă? ..sper ca m-am facut înțeleasă....multumesc
Răspuns la discuția Divort
Problema este ca si consuma băuturi alcoolice...noi stam la părinți lui...si el si părinți lui mi-au spus că eu pot să plec dar fata nu ma lasa sa o iau
Discuție Divort
Buna seara...am decis sa divortez ca urmare a agresiunii verbale...ce ai cum pot face sa pot pleca cu fata...si in urma divorțului fata sa ramana alături de mine...momentan stam la părinți lui
Cine trebuie sa imi dea decizia de încetare c.i.m.? Angajatorul sau contabila? Trebuie sa fie scrisa de mana sau la calculator?
Discuție Stimulent
Buna ziua...sunt in stimulent si as dori sa imi schimb locul de munca...ma intereseaza ce perioada am la dispoziție pentru a depune actele necesare pentru a continua sa primesc stimulent?
Va multumesc din suflet!!!
Deci sa inteleg ca nu are treaba daca tatăl nu isi ia luna lui?
Va multumesc! Eu am fost si am intrebat la asistență socială și mi-au spus că trebuie să mă întorc la munca cu 92 de zile inainte
29 decembrie 2016
Cu cat timp inainte trebuie sa ma întorc la muncă ca să primesc stimulentul atata timp cat tatal nu isi ia luna lui? Eu am concediu pentru creștere copil până pe data de 29 noiembrie. Va multumesc!