avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 635 soluții astăzi
Forum Activitate ion-alin

Activitate ion-alin

....adevarat ..limitele !!!! ..daca ati avea acces la dovezi , v-ati schimba ..parerea ...!!!!
Va multumesc tuturor pentru lamuririle si raspunsurile oferite !!!
Aceste institutii ca si multe altele , mananca banii nostrii fara a avea o eficienta !!!!..mai grav este psihicul unui copil .
......Legea nr. 272/2004 privind protectia si promovarea drepturilor copilului - are valoare ....,,0" pentru aceste institutii ca si pentru multe altele ..!!!
Va multumesc inca o data !!!
Cu respect !!!
Am solicitat interventia si sprijinul Dir. Gen . Asistenta Sociala si Protectia Copilului pentru consilierea mamei si fiicei mele privind respectarea unui program vizita minor (castigat in justitie !)
Raspunsurile si eficacitatea acestora este .., si a fost ...0(NU S-AU IMPLICAT DELOC !!!), raspunzandu-mi evaziv si prin referiri la legi ....imaginare si fara o mentiune ....!!!
Doresc actionarea acestei institutii in justitie , este in alt judet !!
ACTIUNEA JUDECATOREASCA O POT INTRODUCE IN JUDETUL UNDE AM EU ...DOMICILIUL ?????
Va multumesc !!
..da , normal ar trebui deschisa a actiune in civil ..., pentru solicitare daune !!??
Cheltuieli de judecata se pot cere ???
Multumesc mult !!!
Răspuns la discuția Declaratie dictata de politist
Nu ai ce sa patesti !
Politia s-a folosit de tine ca ..martor , dar de fapt zici ca nu ai fost prezenta la ...discutii !!!
Normal acea declaratie nu trebuia sa o iei ca pe o ...DICTARE !!!!..daca aveai obiectii cu privire la cele ...spuse de politisti nu trebuia sa scrii !!
In situatia in care o sa mai fii audiata , poti mentiona aceste aspecte , ca ai fost intimidata si ai scris ce ti s-a dictat de organele de politie !!
..Succes si ...mare grija in viata !!!!..cei care sunt pusi sa ne apere ..cateodata , ne condamna si ne fac sa .....platim !!!...nu este cazul tau , acum !!!
Multumesc !!
Intr-o actiune jud. pe art.246 Cp , formulata impotriva rezolutiei procurorului general se pot cere daune si cheltuieli de judecata ???
Va multumesc !
Răspuns la discuția abuz
buna seara !
Este de vazut faptul daca acea societate are atributiuni in acea zona in care vi-a fost ridicata masina !
Incercati sa faceti o plangere sau o sesizare catre primaria sectorului respectiv care sa va informeze daca are contract cu acea societate !
Succes !
Răspuns la discuția ajutor rapid cu serviciul
buna seara !
Nu cred ca este indicat sa semnati ceva !
In momentul in care vi se face abuziv o retrogradare sau o micsorare de salariu aveti posibilitatea sa atacati acele decizii in justitie sau la ITM !
Succes !
Un domn executor judecatoresc intocmeste un proces verbal de inventariere a bunorilor inafara locuintei , fara semnatura mea invocand un act(INCHEIERE ) ,care o primesc a doua zi dupa ce acesta incheie un pv. , facand si un pv de constatare a inchiderii dosarului de executare .
Mentionez faptul ca acea INCHEIERE am primit-o a doua zi din partea Judecatorie , acesta fiind deja in posesia ei !!!!?????-specificandu-se pe ea:,,Cu recurs in termen de 5 zile de la comunicare ."
Acesta totusi intocmeste un proces verbal -urmarea : depunerea de catre mine a unei plangeri catre Parchet !!!- acesta fiind cercetat .
Cum a intrat acest ,,individ "in posesia acelei hartii anticipat si daca a fost un abuz din partea sa de a intocmi acel proces verbal ???
...Aviz ...amatorilor !!!!
De ce va grabiti asa domnilor ....executori ????....va ard calcaiele timp de 5 zile (cum e legal !!!) sa nu mai dati cu subsemnatul pe la ...Parchet si dupa aia ...in ..Instanta ????=D>:O
Va multumesc !!!=D>:O:O=D>:worthy: