avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 470 soluții astăzi
Forum Activitate stoia mihaela

Activitate stoia mihaela

Din cate am inteles este definitiva din moment ce l-a arestat....
N se mai poate face nimic?
Trebuie sa execute 200 de zile sau executa jumatate?

Editat de moderator simonette12- motiv pct.1.3 din Regulament
nu stiu amanunte....dar daca cerem eliberarea lui si platim amenda aia chiar daca s-a transformat in zile nu-i da drumul? sau ceva facut sa fie eliberat,sau munca in folosul comunitatii nu se mai poate?
nu a muncit plus mama grav bolnava
este vorba de un abandon in care i s-a dat amenda 2000 de lei si nu a platit-o si ea s-a transformat in 200 de zile de inchisoare...in cazul in care nu se mai poate face nimic trebuie sa faca 200 de zile sau daca munceste face jumatate?
cineva mi-a zis ca trebuie sa faca 200 si daca munceste primeste bani pe care i poate lua cand iese si altcineva mi-a spus ca daca munceste face jumatate..care este adevarul??va rog ajutati-ma
este vorba de un abandon in care i s-a dat amenda 2000 de lei si nu a platit-o si ea s-a transformat in 200 de zile de inchisoare...in cazul in care nu se mai poate face nimic trebuie sa faca 200 de zile sau daca munceste face jumatate?
cineva mi-a zis ca trebuie sa faca 200 si daca munceste primeste bani pe care i poate lua cand iese si altcineva mi-a spus ca daca munceste face jumatate..care este adevarul??