avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 703 soluții astăzi
Forum Activitate voxiselle

Activitate voxiselle

Răspuns la discuția Stagiatura... bat-o vina!
Multumesc!
As mai avea o intrebare. Daca avocatul definitiv are sediul principal in alt judet si un sediu secundar in Bucuresti, aici desfasurand principala activitate, poate avea stagiari din Baroul Bucuresti?
Multumesc frumos!
Stie cineva care este data pana la care poate fi depus contractul de colaborare ca avocat stagiar, la baroul Buc.? Multumesc anticipat!
Stie cineva care este data pana la care poate fi depus contractul de colaborare ca avocat stagiar, la baroul Buc.? Multumesc anticipat!
multumesc frumos. se pare ca mai exista si avocati care au timp sa se uite si la cei mici...
*Maestrul* meu mi a cerut ca sa i dau chitanta pentru venitul ce este obligat sa mi l asigure. Asa e regula?
Intrucat informatiile necesare privind pasii de urmat dupa primirea deciziei de validare a examenului de primire in profesie nu sunt usor de gasit ii rog pe cei mai bine documentati sau cunoscatori sa mi vina in ajutor. Astfel, intreb:
-contractul de colaborare are o forma tip sau fiecare stagiar il incheie, respectand conditiile obligatorii, cu avocatul definitiv ?
-este adevarat ca in functie de data acceptarii cererii de inscriere in barou este legata si data examenul de definitivat?
-in INPPA cum si pana cand se pot face inscrieri, ori daca este recomandat urmarea acestuia? (NB- pe site ul lor informatiile sunt uimitor de vraiste prezentate)
-pentru oficii este nevoie de depunerea unei cereri in acest sens?

Va multumesc anticipat!
Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
cry18 verifica te rog mesajele private! spor maine!#-o
Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
catalin05 a scris:

Cu metroul pana la Timpuri Noi - Titulescu e la 100-200 de metri de iesirea de metrou
E cel mai simplu... :)


multumesc catalin!
Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
daca stiti care sunt mijloacele de transport care ajung la titulescu va rog sa mi spuneti si mie. merci!
Răspuns la discuția ADMITERE AVOCATURA PARTEA A DOUA
=D>felicitari celor care merg mai departe. ati aflat, la nivel de zvon sau oficial, cum vor fi examenele viitoare? spor la treaba!