avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 321 soluții astăzi
Forum Activitate luciaro

Activitate luciaro

buna ziua.am si eu o problema.firma la care lucrez are un spatiu la care doreste sa faca lucrari de extindere a spatiului comercial in scopul de a se alinia la spatiile vecine.unul din vecini nu doreste sa ne dea acordul , desi se pare ca in trecut el a facut extinderea fara a solicita acordul vreunui vecin. la primarie nimeni nu stie nimic, nu putem afla daca are acordul cuiva dintre vecini.oamenii cu care am vorbit spun ca nu are acordul, dar nu se poate sa afla. ce sa fac?
daca am un imobil ipotecat si in contractul cu banca nu se precizeaza nici o interdictie in acest sens, pot sa fac modificari la imobil fara acordul( stirea) bancii?
in legea 190 nu se precizeaza decat interdictia de instrainare fara acordul prealabil al bancii.in contract banca nu precizeaza nimic. mai exista si alte legin in afara de legea 190/99?
buna.sunt consilier juridic si ma aflu in fata unei dileme.nu gasesc legislatie cu privire la montarea si la avizele necesare montarii antenelor fm( despre care studiile publicate pe net sustin ca sunt periculoase pentru sanatate-s-a scris si in ziare) si trebuie sa gasesc legislatie.va rogfrumos, ajutati-ma .nu gasesc legislatie pe domeniul asta.