avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 158 soluții astăzi
Forum Activitate trestie

Activitate trestie

Răspuns la discuția probleme cu vecinii
multumesc pt raspuns.
imi cer scuze, dar nu am reusit sa ma fac inteleasa: vecinii nu au acordul asociatiei de proprietari sau al vreunui alt vecin. nu am nicio dovada ca desfasoara activitati economice (doar banuielile noastre si ale altor vecini, coroborate cu zgomotele permanente pe tot parcursul noptii), cu atat mai mult nu stiu cum se cheama firma: deci ce sa caut la registrul comertului? poate ma puteti sfatui unde as putea reclama? o alta intrebare: presedintele asociatiei de proprietari poate refuza sa primeasca sesizarea mea semnata si de alti vecini (pe motiv ca nu se amesteca si sa chem politia daca am vreo problema cu vecinii)?
multumesc inca o data.
chiar am ajuns la capatul rabdarilor.
am si eu o intrebare: vecinii desfasoara activitati economice in apartament (ceva legat de tipografie) si fac galagie toata noaptea. problema este ca nu pot sa ma adresez politiei deoarece galagia nu depaseste un anumit numar de decibeli. dar e un zgomot constant, f iritant (ca de masina de cusut) care se aude in permanenta toata noaptea si din cauza caruia nu putem dormi. unde ne putem adresa?
multumim anticipat.