avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 709 soluții astăzi
Forum Activitate Dorești

Activitate Dorești

Răspuns la discuția Fond reparații
Nu e vorba de plătit e vorba ca au data toată suma strânsă adică 480 în loc de 300 cât trebuia plătit pentru zugrăvească, trebuia doar 300 sa ia din fond și sa îmi mai rămână 180 dar ei au luat toată suma, pentru a renova interiorul blocului trebuiau achitați suma de 6000 lei asta vine la 20 de apartamente 300 de lei dar ei au luat toată suma la mine și nu mi-se pare normal sa plătesc mai mult.

vali m a scris:

Nu conteaza cati bani s-au luat din fondul de reparatie.100 sau 300...tot trebuia sa platiti.Fondul de reparatie se evidentiaza pe chitanta de intretinere sau va da chitanta separata.Daca vreti sa stiti pe ce s-au cheltuit banii, rugati admin sa va trimita pe mail o informare.Eu trimit lunar informare cu tot ce s-a scazut din acel fond.

Bună ziua,
Am o problema la fondul de reparații am avut suna de 480 lei din care pentru zugrăvească interioara a blocului trebuia sa extragă doar 300 de lei precum au pus și afiș ca fie care apartament trebuie sa plătească 300 lei, dar mie mi-au extras toată suma,nu mi-se pare normal sa plătesc toată suma având în vedere ca trebuia doar 300 lei sa plătesc și nici măcar nu am văzut o chitanță pe suma totala pe care s-a făcut interventia.Este legal acest lucru? Dacă nu ce trebuie sa fac?
Va mulțumesc.