avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 479 soluții astăzi
Forum Activitate volverin

Activitate volverin

buna, am o situatie si anume am obtinut o hotarare definitiva si irevocabila, acum dupa multi ani a mai obtinut cineva o decizie exact ca a mea dar in alt dosar, acum nu stiu a mea mai e valabila sau nu? normal una sigur nu e …. stiu ca nu sunt detalii destule dar as prefera sa vorvesc prin e-mail cu cineva in masura mai detaliat …. baniuesc ca trebuia sa spuna cand a cerut in instanta despre existenta unei decizii si eu sa primesc o notificare ca acea decizie nu mai e valabila ....
Discuție partaj
Am divortat si dupa actul de divort locuintacomuna (casa avind :3 camere,bucatarie,baie,camara,hol) a fost incredintata fostei sotii pentru cresterea si educarea a doi minori,pina la partaj.
in momentul de fata copii au implinit 18 aferent 21 ani devenind majori .
Intrebarea mea ar fi urmatoarea : neavrind sa fac partaj si sa vind,ce ar trebui sa fac ca sa pot folosi si eu jumatate din imobil
implinesc 14 ani si am domiciliu un ungaria.Imi trebuie buletin in romania deoarece sin cetatean roman . Nu am gasit nimic despre ce trebuie sa fac ca sa intru in posesia unei carti de identitate si m-am gindit sa imi adresez intrbarea pe forum in speranta ca voi primi un raspuns ce ma va ajuta multumesc anticipat