avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 576 soluții astăzi
Forum Activitate Andrei0203

Activitate Andrei0203

Discuție Citatie
Acum o saptamana am primit o Ordonanta din parte DIICOT in care este specificata inaintarea la renuntarea urmaririi penale cat si plata unor cheltuieli de judecata pe care le-am si platit deja, doar trebuie sa duc chitanta la grefa DIICOT.
Recent am primit o citatie in care trebuie sa ma prezint la camera preliminara.
Ce mi-a atras atentia a fost paragraful "Alte mentiuni: Prezenta dvs nu este obligatorie in fata instantei" subliniat cu pixul. De aici apare intrebarea mea.
Inteleg ca am dreptul sa ma prezint si este recomandat sa ma prezint alaturi de un aparator, dar poate fi si o exceptie avand invedere situatia nationala legata de acest virus?
Imi puteti oferi va rog frumos un sfat prietenesc?
Răspuns la discuția Posesie drog mare risc
Imi pare rau ca v-am rapit din timpul liber si va multumesc enorm pentru raspuns.
Astazi in jurul orei 11:45 am fost perchezitionat de catre jandarmerie la parasirea locatiei unei petreceri. Mi-a fost gasita asupra mea o pastila de culoare verde in forma de trifoi. Pastila provenea de la un necunoscut de la petrecere pe GRATIS, nu am platit o suma pentru ea si nici nu am cerut. Doresc sa mentionez ca nu sunt consumator de droguri si nici nu comercializez. Mi s-a facut poze ca la puscarie din fata si profil. Am facut o poza si cu respectiva pastila in mana, am dat o declaratie in care am specificat ca era o pastila de extasy la indrumarea jandarmului si ca mi-a fost oferita pe gratis de catre un necunoscut.
Am 21 de ani si sunt student in primul an in Bucuresti, din provincie.As dori sa stiu pe langa faptul ca ar trebui sa contactez un avocat, daca mi am distrus viitorul. As putea sa scap doar cu un avertisment si o amenda sau poate mai putin?
Tin sa mentionez ca nu doresc ca parintii mei sa afle din punct de vedere al sanatatii.