avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Activitate Iulianag.Badea

Activitate Iulianag.Badea

Răspuns la discuția Amenda formular PLF
Multumesc, voi trimite maine mail-ul!
Seara frumoasa!

Elena C. Glavu a scris:

Buna,
Da, acelasi raspuns am prmit si eu de la DSP judetului de care apartin. Cauta pe net judecatoria domiciliului de care apartii si trimite-le un email cu dovada formularului, poze dupa procesul verbal/amenda pe care ai primit-o si mentionezi ca doresti anularea amenzii pe motiv de abuz. Mie mi-au confirmat ca au primit solicitarea insa sigur dureaza ceva timp pana o sa mi finalizeze cazul.

Răspuns la discuția Amenda formular PLF
Buna seara,
aceeasi problema o am si eu, astazi am primit amenda de 3000 lei pentru necompletare, in conditiile in care le-am trimis dovada ca am completat acest document (am completat PLF in seara de dinaintea sosirii in tara).
Am trimis e-mail cu dovada, insa raspunsul lor este sec "adresati-va instantei pentru anularea PV-ului".
Este inadmisibil ca daca o aplicatie noua, aplicatie a statului roman, da erori, populatia sa fie nevoita sa mearga in instanta pentru a-si demonstra nevinovatia.
Atata timp cat am completat PLF, am respectat carantina si nu m-a verificat nimeni, nici macar cu un telefon, sa primesc astazi, la 29 zile de la intrarea in tara, PV cu amenda de 3000 lei.
Chiar nu se poate face nimic, in afara de instanta?