avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 528 soluții astăzi
Forum Activitate anita13121

Activitate anita13121

Buna ziua! Am un proces de divorț în desfășurare (fara copii sau bunuri de împărțit). In care judecătoarea imi cere dovada adresei lui de domiciliu. Ce as putea face? Menționez că el nu vrea sa se prezinte la procese în concluzie nu vrea să divorțeze. Poliția a fost la adresa lui din buletin și au spus că el nu sta acolo,nici la Nr de tel nu vrea sa răspundă. Eu am depus probe la dosar prin care am dovedit că el știa de procese și că l.a căutat poliția. El mi.a spus că stă la aceeași adresă. Dar nu pot face dovada. Cum procedez?
Buna seara,mă numesc Postu Ana Maria...am gradul 2 de handicap....am anus contra naturii(ileostoma)permanent de la vârsta de 13 ani....acum am 22 de ani și am și un copil(normal) de 2 ani și 7 luni....nu am lucrat niciodată/nu am cotizat...daca mă poate ajuta cineva să îmi spună dacă m.as putea încadra pentru pensia de invaliditate....aștept răspuns,va mulțumesc....
Buna ziua,soțul meu a avut niste amenzi la ANAF,dintre care o parte dintre amenzi și venituri din despăgubiri au venit de la Tulcea cu o suma de 600 lei,timp in care s.a plătit de la locul de munca câte 300 lei pe lună și totuși cei de la BCR și.au oprit și ei câte 150 lei-300 lei până s.a achitat suma,după câteva zile a venit un plic la munca precum că am achitat suma,doar că nu ne.am dus la Tulcea,dar avem foaia de la ANAF care dovedește că am platit tot....dupa ce am achitat suma de 600 lei,a mai venit un alt plic de la ANAF în care scria că mai are de plata încă 750 lei din Vălenii de Munte Prahova,cand a fost băgat salariul i s.au extras tot de la banca o suma dea 700 lei,și a fost la Vălenii de munte și a achitat toată suma...am fost la banca să ne deblocheze contul cu sumele care au fost oprite adică vreo 1200 lei...la banca ni s.a spus că nu mai avem nimic de plata la ANAF ,ni se.a dat un număr de telefon la care sa sunam sa spunem sa ne deblocheze contul dar răspunde un robot...noi am vrea sa vorbim cu o persoana fizica că sa ne deblocheze contul,daca ne puteți spune și nouă cu cine sa mai vorbim sau sa sunam...așteptăm răspunsuri și păreri...va mulțumesc
Am citit pe internet că merge chiar daca nu cotizezi...eu am incercat să mă angajez dar cu boala care o am nu mă primește nimeni...
Buna ziua,am 21 ani și am gradul 2 de handicap,nu am lucrat nici macar o zi,nu am cotizat pentru pensie...m.as putea pensiona pe caz de boala?