avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 620 soluții astăzi
Forum Activitate zsk81

Activitate zsk81

Nu este obligatoriu atata timp cat nu pledati in instanta, odata ce veti face acest lucru este obligatoriu sa fiti inscris in Colegiul Consilierilor Juridici.
Am si eu o nelamurire si poate ma ajutati cu un sfat, fiind ceva nou ptr mine.
Reprezint o societate ca si consilier juridic, si de curand o masina a societatii a fost avariata de o masina aflata in proprietatea altei societati si condusa de o angajata a acesteia.

La fata locului a venit un echipaj de politie care a constatat ca soferita nu a oprit autovehiculul la semnul OPRIRE si mai mult masina respectiva nu avea asigurare RCA obligatorie.

Fara RCA , am fost nevoiti sa ne raparam masina singuri
In prealabil unei actiuni in instanta am incercat o mediere, notificari, etc, fara nici un raspuns
In acest moment vrem sa facem o actiune in instanta insa ne lovim de o problema si anume ca nu stim cum sa o incadram....ptr ca vrem sa chemam in judecatat atat societatea proprietara a masinii....ptr ca nu avea RCA cat si pe sofer...., doar ca trebuie sa delimitam exact raspunderea fiecarei parti....

Rugamintea este daca ma puteti ajuta este cu un sfat cum as putea sa incadrez fiecare parte in actiune ca si raspundere.

Multumiri