avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 685 soluții astăzi
Forum Activitate nut adina

Activitate nut adina

Buna ziua ,
A fost publicata in monitorul oficial legea privind renuntarea la suprataxa contributiilor la contractele de munca partiale ?

Răspuns la discuția Decizie incetare suspendare cim
Atunci pun cfs in perioada 24.12.2018-31.12.2018 . Si prelucrez in revisal in 31.12.2018 . Desi noi suntem in co din 24.12.2018 pana in 03.01.2019 .
Buna ziua ,
Am un angajat care cere concediu fara salar pe perioada 24.12.2018-02.01.2019 . In data de 3 ianuarie se intoarce la lucru .Eu ar trebui sa transmit in revisal incetarea cfs -lui cel tarziu in ziua anterioara datei incetarii suspendarii . Data respectiva insemnand 02.01.2019 care este zi libera dela stat .
Cum procedez ?
Multumesc anticipat pt raspuns...
Buna ziua ,
Ma poate ajuta cineva cu un model de proces verbal in urma cercetarii disciplinare pe baza absentelor nemotivate ?
Multumesc anticipat .....
Buna ziua ,
Din comisia de cercetare disciplinara poate face parte si administratorul firmei ?Exista vreun criteriu de alegere a comisiei?
Buna ziua ,
Am un angajat care din data de 02.11.2018 nu s-a prezentat la servici. Am luat legatura cu el telefonic si a zis ca nu mai vine la lucru .Nu s-a prezentat sa semneze lichidarea .
Cum procedez pentru desfacerea cim ?
In regulamentul intern este specificat ca angajatorul poate face concedieri fara preaviz in cazul in care a lipsit nemotivat mai mult de 2 zile consecutive .Cum il pontez ziua de vineri 02.11.2018 ?