avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 728 soluții astăzi
Forum Activitate woodart

Activitate woodart

Scuzati-ma dar toate raspunsurile dvs sunt aberante si cel putin din punctul meu de vedere, nu pot veni de la un avocat...
Imi pare rau...!
Daca credeti ca absolut totul - in orice relatie - se reduce la bani, este mai mult decit eronat.
Nu am nevoie sa gasesc un avocat, caruia sa ii dau dublu decit datoria mea...ci doresc un avocat, care sa imi poata spune si arata cum sa procedez atunci cind cei de la Adm Financiara imi cer sume care de fapt nu exista - si sume care de fapt sunt erori facute de catre angajatii acesteia.
Eu va multumesc pentru deranjul de a-mi raspunde ( nu conteaza in ce mod, sau cit de profesional ) si va doersc o zi buna - si clienti pe masura profesionalismului dovedit.
Buna dimineata,
Intradevar siguranta rezultatului - ca in toate celellalte - exista intr-o anumita masura, dar atunci cind stii ca esti foarte bun - constiinta iti poate spune daca vei reusi sau nu.
M-am adresat acestui site, pentru ca stiu ( sau stiam) ca aici sunt profesionisti, si parerea mai multor persoane din aceiasi bransa conteaza.
Tot aduceti ideea "daca aveati bani - de citi bani dispuneti?, etc etc ). Problema nu se pune asa ( asta era cel mai usor si cel mai scurt fel de a rezolva problema. Pe mine ma intereseaza sa o pot face LEGAL, si asa cum ar trebui sa o faca orice contribuabil din Romania.
Multumesc.
Sunt din Bucuresti.
Si chiar apreciez reactia dvs.
Multumesc.
Multumesc pentru raspuns.
Eu am apelat la onestitatea celor avizati - cine stie ca este capabil si a mai facut acest tip de demersuri - ma poate contacta !
Avocati, sunt peste tot, dar asa cum a subliniat si colegul dvs, nu sunt relevante propriile recomandari. Mizam ca eventualul avocat, sa isi asume responsabilitatea onest, vis-a-vis de cerinta mea, nimic mai mult.
Nu cer decit un avocat cu experienta, atit!
Din cite vad, cerinta mea pare absurda.
Va multumesc foarte mult, si va doresc o seara buna.
Multumesc pentru raspuns.
Eu nu am cerut recomandari, ci un avocat care stie ca poate face fata unei "tevaturi" cu Administratia Financiara. Faptul ca se recomanda sau nu - nu tine de mine, nu pot analiza eu acest lucru - insa rezultatul il pot analiza !
Imi dati impresia ca cer o minune - dupa modul in care mi-ati raspuns...
Oricum va multumesc.
Tema - procedura executare silita.
In primul rind, pentru a face acest lucru aveti nevoie de Contract de imprumut, in care sa se specifice ca suma imprumutata va fi returnata in 12 luni.
Daca suma depaseste 10.000 euro - se pare ca ve-ti avea nevoie de avizul
BNR.
Răspuns la discuția stie cineva?
Puteti face un Contract de imprumut tripartid.
Cred ca cel mai bine va poate ajuta un avocat - dar trebuie sa stiti ce doriti, altfel...merge greu.
Răspuns la discuția Citatii - somatii plata
Pe citatia emisa de Judecatorie,scrie" somatie de plata si cheltuieli de judecata"
Buna ziua si bine v-am gasit,

Am nevoie de ajutorul dvs, pentru a sti cum este cel mai bine sa procedez.

In baza unui contract de vinzare - cumparare, societatea mea, achizitiona bilete de transport extern de la alta societate. Aceasta colaborare dureaza de cel putin 4 ani, si pina acum nu a fost nici o problema, dar acum...se pare ca este.

Deci, inca de anul trecut, de prin vara, am inceput sa intarzii cu plata facturilor, soldul catre aceasta societate fiind de aproximativ 13.000 ron. Din oct anul trecut si pina on febr anul curent, nu am mai achitat aproape nimic, iar in februarie am inceput din nou sa fac plati partiale, in vederea stingerii acestui debit.

Astazi, adica 23.04.2010, am primit o citatie de la Judecatorie, in calitate de creditor .

Acum vin intrebarile:
1 - daca eu am inceput sa fac plati ( chiar si partiale) conteaza?
2 - trebuie sa ma prezint la judecatorie?
3 - daca exista vreo solutie de a opri acest "proces"?

Va multumesc foarte mult.