avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 147 soluții astăzi
Forum Activitate DjSannan

Activitate DjSannan

Buna, un mic sfat. Copilul nu a mai primit alocatie din ianuarie 2019. Eu plecand in decembrie 2018 in strainatate la munca. Nu stiu ce sa intamplat si de ce sa intrerupt alocatia. Ce pot face ca sa primeasca retroactiv alocatia?
Discuție Radiere auto

Sa va explic despre ce e vorba. Acum 1 an am plecat din Romania in strainatate la munca cu masina personala . Eu sperand ca o sa ma reintorc inapoi in cateva luni. Dar serviciul nu imi permite asa ca itp-ul masinii a expirat,asigurarea a expirat. Acu cateva luni am dus masina la un centru de masini vechi,ceva in gen fier vechi in Romania,din cauza ca nu avea rost sa tin masina si nici in Romania nu ma intorc prea curand. Am facut poze dupa actele masinii. Deci eu mai am doar poze dupa actele masinii si o dovada ca am dat masina la acel centru de fier vechi,adica un certificat de distrugere,bineinteles semnat si stampilat.,atat..

As dori sa radiez masina fiscal si din circulatie . Precizez din nou ca am doar poze dupa actele masinii(la nevoie pot face xerox dupa ele) si dovada ca am dat-o la fier vechi,adica un certificat de distrugere cum se da aici in strainatate. Ma puteti ajuta sa o radiez fiscal si de la politie? Sa imi spuneti cat ma costa.sau daca pot rezolva.situatia asta pentru ca in tara nu ma intorc prea curand
Răspuns la discuția Masina inmatriculata in Romania
La care institutie?
Răspuns la discuția Masina inmatriculata in Romania
Pai am zis ca am dat masina cu totul inclusiv cu placutele de inmatriculare. Deci eu ce mai am de la masina sunt copii dupa actele masinii si o dovada ca am dat masina acolo. Atat
Răspuns la discuția Masina inmatriculata in Romania
Eu mai am doar copii dupa actele masinii si un act din care rezulta ca masina sa predat la fier vechi
Buna tuturor. As avea nevoie de informatii. Eu am plecat din tara cu masina mea inmatriculata in Romania. Acum a trecut ceva timp si actele iau expirat,referitor la itp,asigurare . In tara nu ma intorc prea curand,masina am dato la un centru de masini,un fel de fier vechi. Am copii dupa actele masini,si am si o dovada de la acel centru ca leam dat masina. As dori sa o radiez si sa nu mai platesc i pozit pe ea. Ce pot face,tinand cont ca in tara nu ma intorc prea curand
Buna ziua, ma puteti ajuta cu o informatie?.. Eu doresc sa plec din tara in Anglia dar cu masina personala,care e inmatriculata in Romania. Suntem 3 persoane si iesim mai ieftin asa decat sa mergem cu avionul. Doresc sa ma stabilesc acolo. Intrebarea mea este ce pot face sa o radiez de acolo din Anglia. pentru ca in tara nu voi reveni prea curand. Multumesc anticipat pentru raspunsuri