avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 446 soluții astăzi
Forum Activitate ovidiurms

Activitate ovidiurms


Va salut. Pot sa confirm faptul ca banca mi-a recuperat banii. Plangerea la politie s-a finalizat cu neinceperea urmaririi penale. Mentionez ca am fost parte cu banca. Am mai facut plangere la ecc. Mentionez ca nu am mai primit mail uri din partea lor. In cazul meu abonamentul a fost facut in februarie anul trecut si mi s-au retras bani in decembrie anul trecut. Banii mi-au fost restituiti in februarie anul asta. Luna asta am termen la judecatorie pentru confirmarea solutiei procurorului.
Am avut si eu aceeasi problema. In luna februarie 2018 am achizitonat un pachet premium pentru 7 zile. In decembrie 2018 mi s-au retras din cont 239 ron prelungire automata. Am sesizat banca pentru tranzactie suspecta am depus plangere la politie si la ecc romania. Banii mi-au fost retasi din cont insa ulterior au fost recuperati de banca. Am purtat o corespondenta cu ei in care s-au tot contrazis ... la un moment dat nu s-au mai obosit sa imi scrie in limba romana. De doua luni tot ma uit in posta poate poate apare ceva. Inca nimic. Nu cred ca e cazul sa ma alarmez prea tare in conditiile in care de la o posta se vad clauzele abuzive din asa zisul contract. E doar o chestiune de timp pana se va rezolva totul. Ca si sfat pot sa spun ca trebuie puse plangeri la politie si ecc si multa rabdare pana la consumarea procedurilor legale.