avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 455 soluții astăzi
Forum Activitate Paul787

Activitate Paul787

Buna seara.Pentru ce ti-a fost suspendat permisul de conducere.Nu ne-ai lămurit foarte clar

pesca_ru a scris:

Mi-a fost suspendat permisul pe 30 zile pentru o incalcare a codului rutier in data de 16.10.2018, data la care mi-a fost eliberata dovada de circulatie pe 15 zile de catre agentul constatator, valabila pana la 30.10.2018. Logic si as zice legal, urma ca in perioada 01-30.10.2018 sa am suspendat dreptul de conducere auto. Ieri am primit un proces verbal prin care mi se comunica faptul ca incepand cu 02.10.2018 am dreptul de conducere suspendat pentru 30 zile. Deci practic suspendarea este pe 31 zile, caci au sarit din calcul, din motive care imi scapa, data de 01.10.2018. Cum pot rezolva problema? Mentionez ca locuiesc in Buzau, iar permisul mi-a fost suspendat in Vrancea. Multumesc anticipat pentru raspunsuri!

Răspuns la discuția camera montata pe bloc
Vecinul este singur?Nu are familie?Nu are servici?Sunteti frumoasa?Vorbiti cu Poliția,nu are voie să facă așa ceva.Daca era proprietaru blocului avea tot dreptul.La el in apartament poate sa faca tot ce vrea.Sa monteze o cameră pe bloc ,nu are voie.
Buna seara.In decursul zilei de 12 10 2018,am primit o amendă rutieră de aprox 145 ron.Contraventia se refera la faptul că eu,în orașul Cazanesti ,Ialomița,nu aveam farurile aprinse,ora fiind aprox 16.30.Am plătit aceasta amendă mizerabilă,dar doresc sa contest acest lucru.Agentul resp era cel putin analfabet-eu personal nu inteleg nimic din ce a scris in acel proces verbal.Doresc ,sa mi se spuna care ar fi costurile acestei contestari a convenției,si ce șanse de castig am.Multumes pentru răspunsuri.