Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... camera montata pe bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

camera montata pe bloc

Stau la etajul 6 vecinul de deasupra la etajul 7 a montat o camera pe bloc deasupra geamului meu la 1 m Are voie ?? ce trebuie sa fac ? sectoristul e foarte indifetent la reclamati , sesizari nu se ocupa De la asociatie nu are aprobare
Si ce face cu acea camera, se uita in casa dvs.? Va sterge geamul si dvs. nu vreti?
Doamna, alte lucruri care va deranjeaza, mai aveti? Spuneti-le aici, sa ne mai distram si noi !
Vecinul este singur?Nu are familie?Nu are servici?Sunteti frumoasa?Vorbiti cu Poliția,nu are voie să facă așa ceva.Daca era proprietaru blocului avea tot dreptul.La el in apartament poate sa faca tot ce vrea.Sa monteze o cameră pe bloc ,nu are voie.
Fatada condominiului reprezinta parte comuna
Proprietarul nu detine autoritatea si competenta sa utilizeze exclusiv partea comuna,nu are dreptul sa schimbe destinatia sau aspectul partii comune fara acordul vecinilor si al asociatiei
de proprietari
Instalarea sistemelor de supraveghere se poate realiza numai cu parcurgerea unei proceduri speciale care implica acordul individual al tuturor proprietrailor
Sesizati oficial presedintele de asociatie si politia
Daca sectoristul trateaza cu indiferenta sesizarea,staruiti la nivelul sefilor ierarhici