avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 423 soluții astăzi
Forum Activitate always

Activitate always

Răspuns la discuția Reabilitare
Va multumesc pt raspuns. Dar in caz ca am cazier acesta se poate reabilita dupa 3 ani?
Răspuns la discuția Reabilitare
Nu am fost chemata sau citata, dupa incidentul respectiv , aproximativ la 3 luni am primit amenda si asta a fost tot.
Răspuns la discuția Reabilitare
Nu stiu sa va zic, o sa ma uit pe amenda. Daca se poata sa-mi spuneti care ar fi diferenta intre cele 2, daca scrie rezolutie ce inseamna si daca scrie hotarare judecatoreasca.
Răspuns la discuția Reabilitare
nu am scos cazierul niciodata, pt ca inca nu mi s-a cerut undeva
Discuție Reabilitare
Buna ziua,
Am si eu un cazier pt furt din magazin, au trecut 2 ani de zile de la incident. Am primit o amenda de 3 mil la data respectiva si nimic altceva.
Vreau sa stiu si eu dc se poate face o rebilitare de drept.
Discuție carnet sofer
stie cineva dc se poate da pt scoala de soferi in cazul in care ai cazier?
Discuție Amenda
Buna ziua, mi-a venit si mie o amenda la adresa din buletin, eu acum stau in bucuresti. Se poate plati amenda in buc? sau trebuie sa ma duc acasa sa o platesc, am inteles ca trebuie platita la fisc.
Discuție Furt
Ma intereseaza si pe mine sa stiu la cat timp de la trimiterea dosarului la parchet este trimisa amenda?
Răspuns la discuția Dosar penal - urgent
daniss a scris:

dar cand au prins-o i-au luat declaratie, a venit politia, a semnat ceva? cum s-a petrecut?


din cate am inteles a venit politia la magazin, apoi cand a fost dusa la politie a dat o declaratie
Răspuns la discuția Dosar penal - urgent
daniss a scris:

ce a furat? ce valoare?


niste cosmeticein val de 500 000 lei. Am fost cu ea la politie sa vad ce se intampla si mi s-a zis dosarul a fost trimis laparchet.
eu incerc sa nu ajunga la parintii nostri, sa nu afle ce a facut si mi s-a sugerat sa ma duc la parchet peste o luna-doua si sa vorbesc cu judecatorul sa vad cat este amenda si cand se plateste.

Aveti idee se mai poate remedia ceva la stadiul acesta. Are vreo importanta dc vorbesc cu judecatorul si incerc sa-i explic ca nu se va mai intampla si ca poate sa ii distruga viitorul.