avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 302 soluții astăzi
Forum Activitate gigimitica

Activitate gigimitica

Pai tocmai aici am eu o nelamurire. Pe cine sa chem in instanta pentru nerespectarea legii care este in vigoare?
Ok,dar in contextul actual in care guvernul a modificat procentul de crestere prin ordonanta de rectificare bugetara si in care nu s/a terminat procedura legislativa,pot sa merg in instanta,binenteles, nu doar ca sa ma aflu in treaba,sau cea care primeaza este legea pensiilor in vigoare?
Buna ziua! In contextul de azi,pot sa dau in judecata casa de pensii pentru ca nu mi/a marit pensia conform legii actuale prin cresterea punctului de pensie? Multumesc!
Trebuia,spune/ti d/voastra,dar cum sa o radiezi daca olitia cere actele si numerele de pe masina care le/ai predat noului propietar pentru ca el sa poata mai departe sa urmeze procedura de inmatriculare? Eu personal am mers la o firma de inmatriculari auto,am cerut rezolvarea intregii proceduri de transfer al masinii,am platit si am ajuns in aceasta situatie.Sunt curios care sunt pasii ce trebuie facuti de un vanzator de masina,ca el sa poata rezolva radierea,incepand cu primul pas care este contractul de vanzare/cumparare. Multumesc!