avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 507 soluții astăzi
Forum Activitate Zarkoos

Activitate Zarkoos

Buna ziua! Am facut o greseala in trecut mai pe scurt un abonament la Orange si binenteles nu am mai platit iar acum suma a ajuns la 5200 Ron. Am primit de la o firma de recuperari banuiesc ca pusi de cei de la Orange o multime de plicuri cu amenintari ca o sa fiu dat in judecata,etc. Acum am nevoie de un cont bancar pe numele meu unde va fi trimisa o suma de bani. Intreabarea mea este:este posibil sa mi se blocheze contul,cardul sau retraga aceasta suma ce trebuie sa o datorez celor de la Orange?
Răspuns la discuția Dauna Totala
Nu am casco. De ce sunt de ras? Am mai vorbit cu baieti care au patit la fel. Au fost despagubiti si epava a ramas lor.
Discuție Dauna Totala
Recent am facut parte dintr.un accident auto iar din fericire fiind nevinovat. Masina avariata este Audi a4 b6 din 2003,290 mii km,avant,1.9 motor. Cei de la asigurari mi.au spus ca in termen de 5 zile un specialiast o sa vina sa vada masina ceea ce nu sa intamplat,maine fiind ultima zi. In caz ca nu o sa vina nici maine cum este indicat sa procedez? Sunt conviins ca o sa primesc dauna totala caci masina este avariata tare,asigurarea vinovatului fiind de la {EDITAT]. Aveti idee cam la ce pret ar putea ajunge despagubirea? Eu m.am gandit undeva la 2500 euro si sa.mi ramana epava sau ma insel?