avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 216 soluții astăzi
Forum Activitate blc93

Activitate blc93

Da, dupa ce am primit un sms cu "A fost emis peajul pt 1 trecere [...].", asa cum primesc de fiecare data cand platesc prin sms, am primit inca un mesaj care spunea "SMS de confirmare emitere peaj Fetesti nu a putut fi transmis". Atunci pe moment am crezut ca al doilea a fost trimis din greseala si nu l-am luat in seama, din moment ce primul parea ca totul e in regula... Am urcat aici un screenshot de pe telefon : [ link extern ]
Buna seara, mi-a venit astazi o amenda prin posta pentru ca as fi trecut podul de la Festesti fara sa platesc, desi am platit-o la momentul respectiv prin SMS, imediat am primit confirmarea cu numarul inregistrarii si termenul de valabilitate, iar apoi am primit din nou un SMS ca de fapt peajul nu a fost transmis (?!?). La momentul respectiv nu am bagat de seama, pentru ca am crezut ca al doilea SMS o fi fost vreo eroare din sistem. Eram sigur ca taxa a fost platita, conform SMS-ului cu numarul inregistrarii. Am verificat factura de telefonie si intr-adevar NU apare ca ar fi fost platita. Ce pot face in cazul asta? As avea castig de cauza daca merg in instanta, chit ca nu a fost procesata plata atunci? Nu ma deranjeaza suma in sine de 65ron, ca nu-i o avere, ci faptul ca sistemul este atat de prost facut si trebuie eu sa platesc pentru incompetenta altora.