avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 385 soluții astăzi
Forum Activitate dumidss

Activitate dumidss

Buna ziua,
Postul pe care lucrez este de lucrător comercial. De ceva timp angajatorul are pretenția ca pe lenga activitatea de contabilitate a magazinului, închideri zi și luna, recepții marfa, nir uri și întocmirea decontului pt eventualele cheltuieli necesare în magazin, vrea ca după ce întocmim actul de decont tot noi sa îl introducem în sistem folosind telefon și conturi personale whatsapp pt pozat documente cu telefonul și prin whatsapp PC sa încarcăm în platforma actele necesare. Nelămuririle mele sunt următoatele : tine de postul meu încărcarea acestor acte pe palfroma lor de contabilitate și dacă da, este ok sa se folosească de bunurile angajatului pt asta. Telefon și cont personal?

Mulțumesc,
O zi buna!
Buna ziua,
incepand cu 01.10.2018lucrez in cadrul Vodafone cu contract perioada proba 90zile.Pentru angajare am sustinut interviul cu in manager care dupa 3 saptamani a pleacat din cadrul companiei. Acum a venit alt manager care ieri mi-a spus ca nu vrea sa imi prelungeasca contractual, esigur am intrebat de ce. Raspunsul a fost: pentru ca eu vreau in echipa mea oameni felxibil. important de mentionat ca in astea 2 luni de cand lucrez aici, eu mi-am facut ciferele cerute de catre companie. Pentru ca nu mi-a fost oferit raspuns plauzibil inclin sa cred ca este ceva personal. Azi, managerul mi-a spus ca daca nu vreau sa semnez decizia, pentru ca am spus ca nu gasesc motivul lui plauzibil, si nu semnez nimic pana nu primesc raspuns de la HR, azi mi-a spus ca daca nu semnez ma poate actiona legal, cu ordin judecatoresc sa semnez, dar atunci va iesii mai urat. vreau sa stiu daca treaba este legal posibil, ajutati-ma va rog!!!!