avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 766 soluții astăzi
Forum Activitate cristi1206

Activitate cristi1206

Buna ziua, am fost depistat conducând un autoturism cu numere provizorii expirate, mi-a fost întocmit un dosar penal sub aspectul săvârsirii infractiunii de conducere a unui vehicul neînmatriculat( art.334 alin.1), domnul procuror mi-a trimis ordonanta cum ca renunta la urmarirea penala si sa astept confirmarea de renuntare la urmarirea penala din partea judecatorului de camera preliminara, mi-a confirmat si judecatorul iar solutia este "definitiva", banuiesc ca in mod normal ar trebui sa imi primesc permisul innapoi, ideea este ca m-am prezentat la brigada de politie rutiera-udriste pentru a imi redobandi permisul, am lasat acolo ordonanta data de procuror si solutia printata de pe portal just, iar domnii politisti mi-a spus sa revin dupa 5 zile pentru ca documentatia trebuie sa treaca pe la domnul comandant pentru verificare, am nevoie de permis cat mai repede pentru ca imi trebuie la servici.
Mentionez ca pe toata durata anchetei adica doi ani si noua luni am primit dovada de circulatie, data de domnul procuror, insa acum de cand dosarul a fost trimis catre confirmare la judecatorie nu a mai putut sa imi dea dovada procuratura.
Ce ma sfatuiti sa fac pentru a intra in posesia o permisului de conducere cat mai repede?
Va multumesc.