avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 458 soluții astăzi
Forum Activitate Bella1234

Activitate Bella1234

Multumesc!Filmarile sigur nu exista in evidenta firmei respective,doar au folosit aparatura necesara pt ca detectivul este patron acolo ,dar pe CD este o holograma cu sigla firmei.Eu stiu ca in astfel de cazuri probele se duc la tribunal pentru a dovedi ceva,nu se lasa pt a face obiectul unui santaj sau altceva...Sotul nu a obtinut ceea ce a vrut,asa ca a jucat el un rol .Nu vrea sa divorteze ,a dus fotografii la soacra mea pt a le ascunde de mine,iar ea de cate ori se cearta cu el,ma ameninta cu diverse,inclusiv cu aceste poze
Detectivul a dat filmarea si pozele sotului meu,sotul le a dat mamei lui si altor persoane,care s au amuzat pe seama mea,pozele au ajuns la mine la serviciu si in alte directii .Am aflat din discutii ,dar nimeni nu vrea sa aibe probleme...asa ca nu am martori.Am gasit un CD in casa cu filmarea, deci exista ca si proba a nerespectarii confidentialitatii detectivului,dar mai exista poze ,care ,sustine soacra mea ca le va afisa pe strada chiar si acum ,dupa multi ani.Soacra mea spune ca are poze cu mine si cu sotul meu din dormitor,pe care le va arata parintilor mei si copilului meu ,cand va avea ea chef.Eu stiu ca am niste drepturi,asa ca simt nevoia sa actionez intr un fel pt ca nu mai pot trai normal cu aceste amenintari.Detectivul era prieten cu familia soacrei...asa ca a incalcat legea de dragul lor,denigrandu ma pe mine.
Cum actionez daca vreau sa dau in judecata un detectiv care m a urmarit si a lasat filmarile sa circule public?din cate stiu am acest drept,din moment ce nu s au folosit in scopul pentru care au fost facute?