avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 227 soluții astăzi
Forum Activitate 5veronik1

Activitate 5veronik1

Cum pot beneficia de sporu de vechime ,pentru munca depusă in danemarca.
Discuție Contract Orange
Buna ziua! In 2013 am solicitat telefonic un abonament TV la Orange Romania pentru o matusa in varsta de 83 de ani. La telefon am specificat ca durata contractului sa fie de 12 luni si contractul sa fie pe numele meu. Am fost contactata in ziua de 1 aprilie 2013 ca urmeaza sa fie instalata antena TV. Deoarece nu locuiesc cu matusa mea le-am spus ca am sa incerc sa fiu prezenta pentru semnarea contractului. In ziua respectiva am ajuns la adresa matusii mele si am aflat ca instalarea a vut loc si ca contractul care era pe numele meu a fost semnat la indemnul angajatului Orange de catre matusa mea. Contractul avea un termen de 24 de luni pe care nu l-am convenit initial. Dupa un an de zile am solicitat rezilierea contractului printr-o cerere catre firma Orange si totodata am incetat sa folosesc serviciile lor apeland la o alta firma. In aceasta perioada nu am mai fost contactata de catre Orange ca recent sa primesc o instiintare de la o firma de recuperare a datoriilor unde creditorul initial este Orange Romania SA. Mentionez ca nu am mai avut alte contracte cu firma respectiva. Doresc sa stiu care sunt optiunile mele pentru evitarea executarii silite. Va multumesc !