avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 610 soluții astăzi
Forum Activitate andreeanegurescu

Activitate andreeanegurescu

lucrez ca gestionar intr-o institutie bugetara.Exista posibilitatea sa cumulez 2 functii in aceiasi unitate.ce procedura as putea sa urmez sa obtin un al 2-lea job.
daca manipulez,stochez,substante chimice,toxice,reactivi,precursori as avea dreptul la spor de periculozitate sau toxicitate.ce drepturi sau sporuri as putea sa mai obtin.
ce este salariul de merit.cine beneficiaza de el,cand se da si cat se da in institutiile bugetare
Discuție salariu bugetar
am salariul maxim pe functia sef depozit la o institutie apartinand minst.sanatatii.salariul poate fi imbunatatit avand in vedere ca gestionez valori foarte mari.garantie imi opreste 10% din baza
lucrez ca sef de depozit la o institutie bugetara .laboratoarele de chimie si toxicologie ale institutiei beneficiaza de spor de toxicitate.eu care doar manipulez reactivii si subst toxice pot beneficia de spor.nu avem sindicat
Răspuns la discuția am dreptul la pensie aticipata
care este stagiul complet de cotizare
am 54ani si4luni si vechime 34ani-pot iesi la pensie -nu mai lucrez de 3luni-care este procedura de urmat-documente-si ce inseamna financiar pensie anticipata
Răspuns la discuția mostenire
dar tata nu era fiul legitim al bunicului
Discuție mostenire
locuinta bunicului-bunicul din partea tatalui decedat-tatal decedat-bunica decedata-bunicul era vitreg prin recasatorie cu bunica -detin cu acte doar o parte din jumatatea bunicii-bunicul si tata nu aveau acelasi nume.bunicul nu mai are alte rude.pe timpul vietii nu am facut nici un alt act cu bunicul.cum pot intra in poseia intregii locuinte legal